Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Duben 2020
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Procento nakažených koronavirem – nejásejme ani nepanikařme

Noviny a internet jsou plné dat o koronaviru, nemocných, mrtvých testovaných, mnoho grafů, ale jedna, podle mne docela podstatná věc, není vidět nikde. A to, jaké procento z testovaných je a jak se tento poměr v čase vyvíjí. I když čísla nejsou přesná, nabízejí určitý trend. Jsou použita data, které naleznete na serveru novinky.cz a pravděpodobně převzata z Mzčr. Příčiny a úvahy možná okomentuji v jiném článku.

Poměr nakažených vůči testovaným

Graf ukazuje nejaktuálnější data večer, kdy je znám přesnější počet výsledků nejen počet testů.

V momentě, kdyz se počet testovaných na koronavirus přesáhl 1000, což je už statisticky použitelný údaj, procento nakažených se ustálilo kolem 7 %. Z grafu je vidno, že je na snadě mírný optimismus, že procento nakažených se nezvyšuje. Neukazuje ani ale, že by již začal výrazněji klesat. Graf se bude průběžně aktualizovat, jak budou data dostupná.

Dalo by se říci, že současná opatření drží virus na uzdě a jeho šíření v únosných mezích. Počet hospitalizovaných k 28.3. podle slov ministra zdravotnictví byl cca 250 osob, což bylo 10 % z infikovaných. Pokud by se tedy nakazilo 7 procent populace, Mohlo by to znamenat 7000 osob s potřebou hospitalizace, což je dvakrát méně, že ministerstvo sdělilo, že je schopno obsáhnout naše zdravotnictví. Nejlepší obrana proti viru do budoucna je, když se všichni řízeným způsobem s virem seznámíme, a populace se jím promoří .

Dle slov ministra zdravotnictví by o 25% pomalejší šíření viru bylo příznivější a je to jejich cíl.

Celé nám to ukazuje, jak jsme všichni propojeni a jak je naše „vyspělá civilizace“ zranitelná, zvláště, pokud nespolupracuje., o tom ale jindy Pokud rozumíte anglicky, zhlédněte projev předsedy WHO z 29.3.

Omezení prodejní doby Štěstíčka – Coronavirus – změna

Mírně jsme upravili otevírací dobu. Středa bude jen dopoledne.

Dobrý den,

Vzhledem k tomu, že fungujeme jako pobočka Zásilkovny, nebude naše prodejna zcela uzavřena. Sledujte tuto stránku průběžně. Provoz je omezen na:

  1. výdej zásilek Zásilkovny (platba pouze kartou) nebo objednávek z našeho eshopu
  2. prodej prostředků pro osobní hygienu a potravních doplňku pro posílení imunity
  3. prodej ostatního zboží není povolen. Nechoďte si proto pro něj, vyjma objednávek přes eshop.

Využijte možnost objednat zboží přes náš eshop a uhradit ho příkazem, pokud máte tu možnost

Otevírací doba je omezena na:

Po, Pá: 10 – 13 a 14 – 17 hod
Út, St, Čt: 10 – 13 hod

V případě potřeby volejte na tel 777 263 352 (v otevírací době) nebo můj telefon 608702719.

Co má splňovat lněný olej dle Dr. Johanny Budwig + DMSO * Mgr. Helena Cmurová – rozhovor

Na výstavě Miluj svůj život jsme s paní Cmurouvou zavedli hovor o lněném oleji a co vše by měl splňovat, aby měl význam pro lidské zdraví a dietu Dr. Budwig a domluvili se, že by bylo dobré toto povídání vzít podrobněji a podělit se o něj s dalšími. Předsevzetí jsme naplnili v tomto videu. Dozvíte se na co si dávat pozor, když olej nakupujete, jaké parametry jsou podstatné a jaké ne, jak ho skladovat a použít. Proč je pro nás kvalitní lněný olej tak důležitý. Dr. Budwig se věnovala výzkumu civilizačních chorob a lněnému oleji 50 let.
Paní Cmurová se též zmínila o DMSO, které působí též na buňku, ale zase z jiného úhlu. Odkazy k tématu naleznete na stránce videa.

Pokud vás videa zajímají, můžete se přihlásit k odběru na YouTube.


Hovory o védách 3. – Smysl stvoření – Trilokátma Dás – Štěstíčko

Připravili jsme pro Vás pokračování seriálu o Védách, kde se vám snažíme, jak nám schopnosti dovolí, zpřístupnit moudrost z tohoto zdroje.
V této diskusi se pokusíme přiblížit védské poznání všem, kteří hledají odpovědi na otázky jak funguje svět, vesmír a jaké místo v něm máme.
Je to první video s novým hostem Trilokátma Dásem poté, co Šamananda odešel. Toto video se zamýšlí nad samotným smyslem stvoření.
Máte li otázky či návrhy témat na další debaty, napište nám je zde nebo na prednasky@stesticko.cz.
Pokud jste neviděli 1. díl Úvod do Véd, stojí za to, ho shlédnout nejdříve.
Máte li otázky k videu nebo Védám, napište je fo komentárů.

Pokud vás videa zajímají, můžete se přihlásit k odběru na YouTube.


Harmonizace vody – jak na to, aby byla zase jako živá – informovaná láhev i9

Revitalizace vody je téma, které stále více vchází do vědomí nás všech. Jsme cca z 80 % z vody a tak její energetická vibrace zásadně ovlivňuje energetickou vibraci nás jako takových.
Připravili jsme proto pro vás rozhovor o energetické hodnotě vody, její energetické vibraci a jejím zvyšování, o paměti vody, bosenských pyramidách, technologii Poznik, o pitném režimu a správné hydrataci těla revitalizovanou kohoutkovou vodou a jak to souvisí s informovanou láhví i9. Povídají si pro Vás Kvído Kuželka a František Jílek

Revitalizace vody v eshopu Štěstíčka

Dovolujeme si Vám též doporučit starší dokument o vodě.

Hovory o Védách 2. – Reinkarnace a světová náboženství – úvod – Šyamananda – Štěstíčko

Připravili jsme pro Vás pokračování seriálu o Védách, kde se vám snažíme, jak nám schopnosti dovolí, zpřístupnit moudrost z tohoto zdroje. Komplexní pochopení principu reinkarnace nám pomáhá lépe poznat smysl života v jeho celé, vesmírné a nesmírné, šíři. Védské učení poskytuje studnici moudrosti, do které společně budeme nahlížet. Je to jedno ze dvou videí, které jsme se Šayamandou stihli natočit než opustil tento svět.
Pokud jste neviděli 1. díl Úvod do Véd, stojí za to, ho shlédnout nejdříve.
Máte li otázky k videu nebo Védám, napište je fo komentárů.

Hovory o Védách 1. – védské poznání úvod – Šyamananda

Vážení přátelé, ti z vás, kteří znali Mirka Šichmana, Šyamanandu, a ještě to neví, tak nás nečekaně opustil na začátku prázdnil, když nám vezl auto plné dobrot.

Měli jsme v plánu společně natočit seriál o Védách. S Mirkem jsme stihli natočit pouze dva díly.

Hovory o Védách je seriál hovorů a diskusí, které se pokusí přiblížit védském poznání všem, kteří hledají odpovědi na otázky jak funguje svět, vesmír a jaké místo v něm máme a kam směčovat náš život. Toto video jsme původně neměli v plánu uveřejnit, chtěli jsme natočit kratší, ale Šamananda odešel z tohoto těla, takže i s požehnáním jeho rodiny jsme uveřejnili tuto verzi. Pokusím se video rozstříhat na 4 díly a vytvořit i zkrácenou, zhutněnou verzi. Jak čas dovolí. Se Šyamanandou jsme natočili ještě další video, které bude uveřejněno v následujících dnech. Máte li otázky či návrhy témat na další debaty, napište nám je do komentářú pod video na Youtube nebo na prednasky@stesticko.cz. Další hovory budou pak  pokračovat s dalšími hosty.

Emoce = nemoce i zdravý – Každý se může vyléčit sám aneb průlomové objevy medicíny – MUDr. Jan Šula

Aktualizace: I když se p. Šula ukázal jako vydřiduch a i více, jeho slova o PNI jsou platná a přínosná, proto je tu ponecháváme.

Pro všechny, kteří se zajímají o holistický přístup ke zdraví, je víceméně přirozené, že naše myšlenky a emoce zásadně ovlivňují naše zdraví a kvalitu života. Všechna stará učení toto předávají po tisíciletí. Naší „moderní“ civilizaci se tento pohled ale trochu zajídal. Časy se však mění a psychosomatika, nauka o spojení našeho chování a myšlení se zdravím, se dokonce dostala i do hlavního zpravodajství ČT, viz předchozí článek.

Existuje ale vědní obor v medicíně psychoneuroimunologie, který v poslední době dokázal najít spojení mezi emocemi a zdravím a přesný mechanizmus, jak emoce přes nervovou soustavu, hormony a další látky ovlivňují biologické procesy v našem těle. Zjednodušeně, jak emoce způsobují nemoce nebo je naopak léčí.

Je to podle mne jeden z největších zlomů ve vnímání lidského zdraví, protože naší společnosti nestačí, že ty souvislosti se projevují, ale dokud je nemá vědecky prokázané, jako by neexistovaly. Bude zajímavé, jak si mechanistická medicína si s psychoneuroimunologií poradí, protože řadu věcí staví na hlavu. MUDr. Jan Šula vysvětluje, jak emoce a strava zásadně ovlivňují naše zdraví.

Bude též zajímavé jak se tyto poznatky promítnou do oblastí, které s tímto již dlouhou dobu pracují, ať jsou to různé formy psychoterapie, regresní terapie, kineziologie nebo esenciální terapie, jako je třeba Bachova květová terapie, Aurasoma nebo čistě meditace.

MUDr. Šula zmiňuje též mladý vědní obor epigenetiku, což je ve zkratce nauka o tom, jak můžeme my sami ovlivňovat naše DNA nebo jak ji ovlivňují další procesy.

Tento rozhovor si rozhodně nenechte ujít.

Aktualizace:
Máte-li anglicky mluvící známé, můžete s nimi sdílet anglické video o PNI, psychoneuroimunology, třeba ze serveru study.com.

František Jílek

Peklo zamrzlo aneb psychosomatika 2,5 minuty v hlavních zprávách ČT

Zprávy ČT V pondělí 12.3.2017 se v hlavním zpravodajství české televize objevila reportáž o psychosomatice a jejím vlivu na zdraví a uzdravování. I přesto, že nás již před rokem pan MUDr Jan Miklánek informoval, že se psychosomatika začala vyučovat na lékařské fakultě, tato reportáž byla překvapující.  Tím spíše, že jí Česká televize věnovala neuvěřitelných 2,5 minuty.  Psychosomatika není nic nového. Literatura o vlivu psychiky na vznik nemocí vychází již desetiletí, jmenujme Rudigheta Dahlkeho a jeho Nemoc jako řeč duše nebo jeho společný projekt Thorwaldem Dethlefsenem Nemoc jako cesta.  Na české scéně pak kniha Co nám říká tělo od Miroslava Hrabici nebo Co s doktorem MUDr. Vladimíra Vogeltanze, která toto téma posouvá ještě o kus dále.  Opomenout bychom neměli ani MUDr.  Jana Hnízdila, který toto téma v médiich a v knihách osvětluje již několik let a čerstvou Učebnici psychosomatiky od MUDr. Miklánka.  Můžeme se podívat ale i do hlubší minulosti. Prvorepublikový léčitel Bedřich Kočí obdobným způsobem léčil již dávno.

Reportáž zmiňuje nedostatek terapeutů/lékařů, kteří by poskytli lidem pomoc.  To ale není zcela pravda. Terapeutů, kteří tímto způsobem pracuji, je celá řada.  Problém je v absenci jakékoli certifikace terapie mimo oficiální lékařské vzdělání, jak je tomu v například Německu. Takže, jak reportáž sama říká, lidé jsou ponechání napospas sami sobě. Nebo spíše své peněžence, protože si musí takového terapeuta najít sami a samozřejmě zaplatit. Každopádně je skvělé, že se situace začíná měnit k lepšímu a přejme všem, kteří se v této problematice angažují, aby jim nebula házeny klacky pod nohy jako při používání čínské medicíny v nemocnici v Hradci Králové.

Když doktor mluví jako člověk a jak pokora je důležitější než přesvědčení aneb Všechnopárty ze 17.6.2016

Chtěl bych se s Vámi podělit o velmi hezkou diskusi pana Šípa s naším předním neurochirurgem MUDr. Vladimírem Benešem a životními poznatky herečky Terezy Bebarové.

Pan doktor mluví jako člověk s normálním selským rozumem o zdraví, svém zdraví i o zdravotnictví. Zajímavé myšlenky. Tereza Bebarová zase o své životní touze a záměru a jak ustoupil v pokoře řízení osudu.

Všechnopárty 17.6.2016

Všechnopárty 17.6.2016 – klikněte na obrázek pro přehrání