Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archiv

Duben 2018
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Emoce = nemoce i zdravý – Každý se může vyléčit sám aneb průlomové objevy medicíny – MUDr. Jan Šula

Pro všechny, kteří se zajímají o holistický přístup ke zdraví, je víceméně přirozené, že naše myšlenky a emoce zásadně ovlivňují naše zdraví a kvalitu života. Všechna stará učení toto předávají po tisíciletí. Naší „moderní“ civilizaci se tento pohled ale trochu zajídal. Časy se však mění a psychosomatika, nauka o spojení našeho chování a myšlení se zdravím, se dokonce dostala i do hlavního zpravodajství ČT, viz předchozí článek.

Existuje ale vědní obor v medicíně psychoneuroimunologie, který v poslední době dokázal najít spojení mezi emocemi a zdravím a přesný mechanizmus, jak emoce přes nervovou soustavu, hormony a další látky ovlivňují biologické procesy v našem těle. Zjednodušeně, jak emoce způsobují nemoce nebo je naopak léčí.

Je to podle mne jeden z největších zlomů ve vnímání lidského zdraví, protože naší společnosti nestačí, že ty souvislosti se projevují, ale dokud je nemá vědecky prokázané, jako by neexistovaly. Bude zajímavé, jak si mechanistická medicína si s psychoneuroimunologií poradí, protože řadu věcí staví na hlavu. MUDr. Jan Šula vysvětluje, jak emoce a strava zásadně ovlivňují naše zdraví.

Bude též zajímavé jak se tyto poznatky promítnou do oblastí, které s tímto již dlouhou dobu pracují, ať jsou to různé formy psychoterapie, regresní terapie, kineziologie nebo esenciální terapie, jako je třeba Bachova květová terapie, Aurasoma nebo čistě meditace.

MUDr. Šula zmiňuje též mladý vědní obor epigenetiku, což je ve zkratce nauka o tom, jak můžeme my sami ovlivňovat naše DNA nebo jak ji ovlivňují další procesy.

Tento rozhovor si rozhodně nenechte ujít.

Aktualizace:
Máte-li anglicky mluvící známé, můžete s nimi sdílet anglické video o PNI, psychoneuroimunology, třeba ze serveru study.com.

František Jílek

Peklo zamrzlo aneb psychosomatika 2,5 minuty v hlavních zprávách ČT

Zprávy ČT V pondělí 12.3.2017 se v hlavním zpravodajství české televize objevila reportáž o psychosomatice a jejím vlivu na zdraví a uzdravování. cheap air jordans uk I přesto, že nás již před rokem pan MUDr Jan Miklánek informoval, že se psychosomatika začala vyučovat na lékařské fakultě, tato reportáž byla překvapující.  Tím spíše, že jí Česká televize věnovala neuvěřitelných 2,5 minuty. Canotte Boston Celtics Psychosomatika není nic nového. Literatura o vlivu psychiky na vznik nemocí vychází již desetiletí, jmenujme Rudigheta Dahlkeho a jeho Nemoc jako řeč duše nebo jeho společný projekt Thorwaldem Dethlefsenem Nemoc jako cesta.  Na české scéně pak kniha Co nám říká tělo od Miroslava Hrabici nebo Co s doktorem MUDr. Vladimíra Vogeltanze, která toto téma posouvá ještě o kus dále. asics tiger lyte jogger Opomenout bychom neměli ani MUDr. Jered Weaver Jersey Jana Hnízdila, který toto téma v médiich a v knihách osvětluje již několik let a čerstvou Učebnici psychosomatiky od MUDr. Miklánka. nike air force 1 high hombre Můžeme se podívat ale i do hlubší minulosti. Prvorepublikový léčitel Bedřich Kočí obdobným způsobem léčil již dávno.

 • Air Huarache Donna
 • Reportáž zmiňuje nedostatek terapeutů/lékařů, kteří by poskytli lidem pomoc. Nike Air Max Dames To ale není zcela pravda. Terapeutů, kteří tímto způsobem pracuji, je celá řada. Troy Polamalu College Jerseys Problém je v absenci jakékoli certifikace terapie mimo oficiální lékařské vzdělání, jak je tomu v například Německu. Takže, jak reportáž sama říká, lidé jsou ponechání napospas sami sobě. Nebo spíše své peněžence, protože si musí takového terapeuta najít sami a samozřejmě zaplatit. Každopádně je skvělé, že se situace začíná měnit k lepšímu a přejme všem, kteří se v této problematice angažují, aby jim nebula házeny klacky pod nohy jako při používání čínské medicíny v nemocnici v Hradci Králové.

  Když doktor mluví jako člověk a jak pokora je důležitější než přesvědčení aneb Všechnopárty ze 17.6.2016

  Chtěl bych se s Vámi podělit o velmi hezkou diskusi pana Šípa s naším předním neurochirurgem MUDr. Fjallraven Kanken Sale Vladimírem Benešem a životními poznatky herečky Terezy Bebarové. new balance shop firenze Pan doktor mluví jako člověk s normálním selským rozumem o zdraví, adidas xcs 6 femme svém zdraví i o zdravotnictví. Memphis Grizzlies Zajímavé myšlenky. new balance buty startowe Tereza Bebarová zase o své životní touze a záměru a jak ustoupil v pokoře řízení osudu.

  I v Čechách máme opravdové duchovní aneb co si ani prezident Zeman netroufl říci

  Dovolil bych si Vaší pozornosti doporučit promluvu, Jadeveon Clowney – South Carolina Gamecocks kterou pronesl Páter Petr Piťha, nike air max flyknit rouge probošt Kolegiátní kapituly Všech svatých na Pražském hradě jako Vánoční zamyšlení v Katedrále Sv. adidas zx flux leopard print Víta.

 • AIR PRESTO Flyknit Ultra
 • Řada z Vás tento projev mohla již vidět, Tennis Nike France šíří se lavinovitě emailem i po sociálních sítích.

 • Air Max 2017 Rosso Uomo
 • V našich médiích se kromě Noe TV neobjevil. nike air max 2017 donna Málokdy můžeme slyšet takovýto projev z úst vyššího duchovního či politika. Kopen Nike Air Max 2017 Goedkoop Názory na vyslovené myšlenky se samozřejmě různí, Canotte Los Angeles Lakers ale to je dobře. nike cortez shop online italia Diskuse nad otázkou „Bude muslim naslouchat křesťanovi? a Zda máme nějaké společné hodnoty a zda je dokážeme hájit?“ je třeba.

  Nebo odkaz přímo na video.

  Revoluční postup léčby rakoviny polského profesora potvrzuje dřívější poznatky jiných badatelů

  V loňském roce se objevil v medídích, konkrétně třeba na serveru novinky.cz, článek „Polský profesor přišel s revolučním postupem léčby rakoviny“. Jeho závěry jsou velmi zajímavé, ale ne překvapivé. Potvrzují totiž poznatky z léčby rakoviny, které poprvé prezentoval v roce 2003 americký důchodce Jim Kelmun z Asheville.

  Polský profesor Tomasz Ciach z varšavské Polytechniky zjistil, že když cytostatika, tzn. léky na rakovinu, naváže na sacharidy, lék je dopravován přednostně k nemocným buňkám, protože ty konzumují násobně více sacharidů. Principem se tento postup neliší od léčky rakoviny javorovým sirupem se sodou představené přávě Jimem Kelmunem již před 12 lety.  O jeho poznatcích jsme referovali v článku Léčení rakoviny javorovým sirupem a jedlou sodou. I zde se používá na sacharidy bohatý javorový sirup jako nocič pro sodu, která není sice lék, ale navozuje v buňkách zásadité prostředí, pro nádorové buňky nehostinné. Těší nás, že se tento princip potvrzuje i z dalších výzkumů. Profesor Ciach se obecně zabývá použitím nanočástic v léčbě rakoviny. Číst celý článek »

  Kázat vodu a pít z louže aneb opravdová spiritualita v praxi – Marian Kuffa

  Aktualizováno: opraven odkaz na video. Omlouvám se.

  Je mnoho lidí, kteří mluví o duchovních hodnotách, o tom, co bychom měli dělat, co je správné a co ne, co je duchovní a co již není. Jaké náboženství je to nejlepší, který bůh je ten pravý a učení božštější. Lidí, kteří by šli příkladem a mluvily za ně skutky, už tolik ale nenajdeme. Kázat vodu a odolat pokušení pít víno.
  Dovolil bych si Vám představit člověka jdoucího opačným směrem. Pro některé lidi je skoro jako svatý, on sám sebe považuje jen za prostředníka, který se snaží žít, to co káže a kázat, to co se snaží žít. Nejsem příliš velkým zastáncem církví či institucionalizované víry. Tím více je i pro mne překvapením, že tím člověkem je slovenský římskokatolický kněz, Ing. Mgr. Marián Kuffa Dr.h.c. Z trosek fary v Žakovcích vykřesal komunitu pro všechny, kteří hledají znovu cestu k sobě i k Bohu.
  Ale dost slov, mých slov, zkuste si poslechnout Otce Kuffu a vzít si z toho to, co s Vámi rezonuje. Níže najdete dokument ČT, pak jsem aktuálně vybral krátkou promluvu M. Kuffy o Vánocích a vztazích. Na Youtube naleznete mnoho videí s Otcem Kufou, který se na Slovensku stal již téměř fenoménem.

  Video – Čo je srdcom Vianoc?
  [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ar2kf9AVFhk[/youtube]

  Číst celý článek »

  Vánoční otevírací doba Knihkupectví Štěstíčko 2015

  Vážení přátelé,

  V době adventních víkendů je otevírací doba

  So 5.12. 10 – 14 hod

  So 12.12. 10 – 16 hod
  Ne 13.12. 10 – 13 hod

  So 19.12. 10 – 17 hod
  Ne 20.12. 10 – 17 hod

  Potřebujeteli navštívit prodejnu ve všední den před 10 hodinou nebo po 18 hodině nebo mimo výše uvedenou, je možné si to dopředu domluvit. Volejte prosím v době otevíracích hodin na 777 263 352. Nebo využijte možnost si objednat zboží k vyzvednutí v prodejně prostřednictví našeho eshopu.

  Otevírací doba mezi svátky:

  28.12. až 30.12. otevřeno 10 – 13 a 13.30 – 17 hod.

  Inventura bude probíhat 9. – 10.1. 2016

  Přejeme Vám krásné vánoce a pěkné vykročení do nového roku.

  Časopis opět v provozu

  Milí čtenáři a návštěvníci, podařilo se nám díky laskavé pomoci pana Hejna, opět po cca roce zprovoznit náš časopis, který vzal téměř za své, dík mému „odbornému“ zásahu. 🙂
  Bude Vám nyní moc přinášet různé zajímavosti.

  František

  Je kravské mléko zdravé nebo nám škodí? Jako ho tedy „pít“, konzumovat?

  Mléko zdravě Je kravské mléko zdravé nebo lidskému zdraví škodí? Pokud zdraví prospívá, tak v jaké podobě či úpravě. Názorů na to, zda je nebo není mléko zdravé, je mnoho. Podle různých výživových směrů, názorů lékařů, dietologů a představitelů alternativních přístupů jednou zdravé je, jindy není. Existuje k tomu řada pojednání, výběr z nich naleznete v odkazech na konci článku. Je dobré prostudovat některé důležité aspekty o kterých pojednávají. nike air huarache ultra donna V článku se jich také dotkneme, ale chtěl bych se zaměřit na zkušenosti a znalosti, které jsou starší než naše současné vědecké a stravovacích poznatky nebo módní vlny. Podíváme se do tisíce let starých véd a tradiční čínské medicíny. Mléko pro a proti Mléko je vyzdvihováno jako důležitý zdroj vápníku, bílkovin a některých vitamínů. nike pas cher Naopak je zatracováno za vysoký obsah těchto bílkovin, jako zdroj alergií a pro jeho špatnou stravitelnost nebo naopak i jako příčinu úbytku vápníku (osteoporóza). V neposlední řadě také jako příčina zahlenění těla. Takže některé názory si i silně protiřečí. Jason Pierre-Paul Giants Jerseys Pohled našich předků je jiný Podíváme-li se do historie lidstva nebo do současnosti některých zemí, kráva a mléko jsou zásadními a často jedinými z mála zdrojů výživy. Nejedná se ale o zvířata v kravínech, ale chované v přírodních podmínkách, kdy je mléko ihned zpracováváno. A to je velmi důležité, což bude vysvětleno dále. Číst celý článek »

  Doručování zásilek před vánoci 2015

  Vážení přátelé a návštěvníci, budete-li objednávat zboží ještě v předvánočních dnech, doporučujeme objednávat s jednodenním předstihem podle způsobu doručení takto: Číst celý článek »