Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Jupiter vstupuje do Vodnáře – naděje se vrací, konjunkce s Neptunem, Merkur retrográdní

V neděli 11/1 nad ránem byl Úplněk, ale důležitější je, že Jupiter minulé pondělí 5/1/09 vstoupil do Vodnáře. Budu psát o tom, jak by zde Jupiter během více než ročního setrvání měl působit, protože se mnoha způsoby budou měnit naše životní podmínky.

Jupiter reprezentuje princip expanze vědomí a víry. Jupiter po nás požaduje abychom žili volně, svobodně, velkolepě, dobrodružně, může nabízet možnost potřebovat náhle změnit víru. Je to reakce na 12tiletý oběh Jupitera kolem Slunce, což znamená, že v každém znamení tráví asi tak 1 rok. Minulý rok byl Jupiter v Kozorohovi, což je velmi nepohodlné místo pro Velkou Dobročinnost – jak to bylo zváno ode dávna. Kozorohu vládne Saturn, který je archetypálním opakem Jupitera, protože vládne omezení, zodpovědnosti, povinnostem, limitům, a požaduje, abychom se zaměřili na odhalování aktuálních problémů. Během minulého roku byly spousty odhalení a korupcí ve všem možném. Teď vidíme, že ignorování potřeb ekonomické regulace a kontrol nás dovedlo na okraj ekonomického kolapsu. Toto se považuje za Jupiterovo dílo, když tančí v seriózním znamení Kozoroha.

Nyní se pohnul do sociálního a humanitního znamení Vodnáře. Věřím, že to posílí sociální potřeby společné práce pro řešení problémů, kterým čelíme jako lidstvo. Vodnář také může být pokrokový a tolerantnější k rozdílům mezi námi. Konečně opouštíme dobu náboženské nadvlády nad naším sociálním programem. Nahlížím, že sociální obroda by se teď mohla začít rozvíjet, ale také myslím, že přetrvá silné konzervativní úplácení a provize, které se často zdají být nevyhnutelnou součástí této nedospělé země.

Čtenáři nedávno měli možnost se seznámit s velmi pronikavým článkem napsaným Thomasem Friedmanem z New York Times, a ten je jednou z ilustrací možností, které budeme mít, abychom konečně  začali dělat to, co mnoho jiných zemí dělá již léta.

Prosím ověřte zde: http://www.nytimes.com/2008/12/24/opinion/24friedman.html?_r=1

Friedman hovoří o neobvyklých potřebách této země co se týká investic do infrastruktury, vzdělávání, technologií, atd., a zastavení „dělání peněz z peněz“. Musíme zase začít tvořit. Přesněji – naléhá na lidi, aby zahájili „cestu znovuobjevování, znovubudování, a znovunalézání našeho vlastního zápraží“. Jelikož opouštíme Kozoroží objevy, které nás informovaly o tom, proč věci končí tak špatně, nyní můžeme začít s aktivitami z pozice porozumění, jak jsme všichni vzájemně propojeni jako lidské bytosti. To je Vodnářův dar.

Se vstupem do jara bude Jupiter v konjunkci s Neptunem, což bude trvat více než 8 měsíců – velmi neobvyklou dobu. To také bude ovlivňovat charakter Jupiterovy návštěvy ve Vodnáři a bude to předmětem mnoha dalších „novinkových“ článků.

Merkur jde retrográdně

V neděli 11/1/09 v 17:44 SEČ Merkur obrátí směr až do 1/2/09 v 8:12 SEČ. Není to vhodný čas pro začátek nových projektů, bylo by vzácností, kdyby to někdo chtěl dělat v této době. Je to čas pro znovupřehlédnutí toho, co už jsme „vypustili ven“. Někdy si přejeme, abychom si v této době mohli aspoň trochu odpočinout, a opravdu je to nejlepší způsob, jak nakládat s energií. Ale všímám si už mnoho let, že lidi práce v tomto čase obtěžuje. Je to příklad úrovně, na které naše kultura umrtvuje rozvoj bez ohledu na podmínky. Místo vložení času pro reflexi se děje to, že máme tendenci chtít neustálý rozvoj, nebo jsou požadovány „úžasnosti“ a tak… Čas daný pro zklidnění se pak stává časem potlačení. Obvykle se stává to, že ukončíme dělání mnoha nutných věcí až když jsme zjistili, že jsme ztratili zásadní informaci nebo nezpracovali všechny nezbytné okolnosti tak, aby to vedlo k úspěchu.

Nicméně je to čas, kdy je nejlepší vzít si jen to, co představuje pro nás „cosi“, věci, jaké jednoduše musíme zvládnout. A pokud půjdou věci „šejdrem“, např. stroje, počítače, auta, atd., měli bychom dobře zacházet s těmito potížemi a těžkostmi s trpělivostí, jelikož stejně nebudeme schopni se pohnout vpřed rychleji, než je možné.

Vše dobré vám přeji,

Váš Jim Sher

http://www.sherastrology.com

(překlad: Ing. Zuzana Křivohlávková)

(Poznámka překladatelky Z.K.: lehký komentář k výhledové konjunkci Jupiter/Neptun: nejasnosti, lhaní, klamání, mlžení, chaos, rozpouštění, difuze, rozpad, kocovina, iluze, spásné oběti, utajování, možné doslova cokoli – Jupiter je pův. vládce Ryb – co je teď Neptunovo. Takže je to dvojité!!! Zeus v doslova jakékoli podobě, aby si užil s jakoukoli podobou fešandy – labuť, zlatý déšť, kůň, býk… Navíc ve Vodnáři, který to navzdušní – to ta mlha – a dodá tomu roušku sociální spravedlnosti, lákadlo a klam svobody. Jak že dopadla francouzská revoluce už před víc než 200lety? Ta konjunkce bude působit opravdu už od dubna minimálně do konce roku, navíc od června do října bude Jupiter retrográdní!)

Napište komentář