Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Obamova Inaugurace – Bezprostřední náhled na obtíže horoskopu Obamovy inaugurace

Jak většina z vás ví, astrologický horoskop se dělá tehdy, když se něco nového narodí. Obvykle ho děláme pro člověka, ale také se může dělat pro „narození“ nového podniku, projektu, obchodu, zájezdu, atd. Také se může dělat pro zrození národa a pro to, co je pro nás důležité právě teď: může být vytvořen pro zrození nové Administrativy (vlády). Obamova očekávaná vláda se narodila dnes ve 12:05 pm ve Washingtonu, D.C. Zrodila se za většího rozruchu a očekávání než kdy jiná vláda za celý můj život. Kromě toho, většina lidí této země to cítí stejně. Za mého života jsem nikdy neviděl tolik pozornosti věnované nějaké dějinné události. Nikdy jsem neviděl vkládat tolik nadějí do nového prezidenta. Zdá se, že dosud jsme žili dlouhý čas v jisté temnotě, beznaději, zoufalství a nudě, což národ proti tomu zanechalo v konfliktu jako děti – příliš rozhněvané a rozrušené, až všichni mohli opravdu bojovat jeden proti druhému.

Prezident Obama je čistě praktický muž, ne ideolog. Je zaměřen na řešení problémů spíše než na „prodej“ zvláštní filozofie nebo organizace víry. To mu dovoluje přese všechny staré nesoulady, neshody a dokonce nevraživosti, tvořit prostředí, ve kterém lidé cítí naději. Atmosféra sama se mění radikálně.

Nejen že konkrétní žití není dokonalé, ale stav prostředí sám zamezil mnoha, mnoha prozrazením. Jako národ nevíme, čemu doopravdy čelíme. Jak daleko se korupce rozšířila? Jak hluboko je dno propasti, od kterého se musíme odrazit? Jak zakořeněné jsou síly, které nás jako lidi utlačují dolů do nejspodnějších úrovní?

Je prezident Obama schopen vytvořit kompletní nový systém? Může to opravdu chtět udělat a může se to nakonec i povést, protože je to jistě nutné. Ale povést se to i nemusí, protože to není to, co by měl být onen příští krok. Tu temnotu musí národ naplno vidět, bez naděje reálných termínů vyřešení. Tomu čelí prezident a horoskop inaugurace to ukazuje.

„Rýpnutí“ do astrologických principů

Když nazíráme na astrologii skrz prizma dobro/zlo, ztratíme 99% její hodnoty. Často hovořím se studenty, všechno je pro něco dobré, a ovšem i pro něco špatné. Musíme porozumět kontextu situace, abychom hodnověrně interpretovali horoskop. V horoskopu inaugurace jsou 3 věci, které astrologové často považují v horoskopu za negativní pro novou vládu – to chci probrat v těchto „novinkách“:

1.         Přísaha byla v 3.čtvrti Měsíce. Také to nazýváme ubývající Měsíc. To se pokládá za negativní v horoskopu nového začátku, protože energie situace je ubývající. Obvykle chceme, aby energie rostla, vzrůstala síla a pohyb.

2.         V tomto horoskopu je Merkur retrográdní. To je negativní, protože to brání osobě/národu v pohybu kupředu. Budou chyby v uvažování, hloupé omyly, a tendence reagovat  nepřiměřeně, a neschopnost aktivního jednání.

3.         Luna je void-of-course (VOC). To se obvykle považuje ve významu, že „ničeho nedosáhne“. Znamená to, že jakkoli může mít člověk dobrý úmysl, výsledek dobrý nebude, jelikož je to založeno na neúplných informacích, a neschopnosti rozeznat, co doopravdy musí být uděláno.

Jak můžete vidět, soustředění těchto 3 negativních faktorů může zapříčinit, že astrolog má velmi temný náhled na možnost úspěšnosti nové Obamovy vlády.

Jiný náhled

Jak jsem předeslal, je rozhodující porozumět kontextu situace před rozebráním inauguračního horoskopu. Tedy, podívejme se, jak se můžeme učit z hlubokého vhledu do tohoto horoskopu:

1.         Třetí čtvrť Měsíce – Dane Rudhyar, úžasný astrolog, kterého často cituji, prozkoumal hluboce smysl 8 stadií Lunárně-Slunečního cyklu. Považoval 3. čtvrť Měsíce za „krizi vědomí“. Je to čas, kdy nastává přímá konfrontace s tím, co bylo způsobeno v dosavadním cyklu. Je tu – ve strachu – volání po znovuzrození. Jsme pobízeni k nalezení nového vedení, ač nový cyklus ještě nebyl zrozen. Víme, že musíme změnit, ale nejsme si jisti, co musíme udělat. Více toho musí být odhaleno, již opravdu víme, že věci nejsou vpořádku.  Začali jsme vidět, co je špatně, ale musí být doslova vyhrabáno více pravdivosti. Tato fáze je především o NECHAT JÍT, PŘESTAT DRŽET. Jelikož naše přezkoumávání pokračuje, postupně vidíme, čeho všeho se musíme vzdát, věcí, záležitostí kterým jsme věřili, které nyní vyzrazují, jak byly falešné nebo zastaralé. Není to právě to, kde je naše země právě teď?

2.         Retrográdní Merkur – to je obzvlášť důležitá fáze cyklu Slunce/Merkur, kdy musíme zastavit a přezkoumávat, zjistit, co jsme teď schopni vidět jako chybně udělané, zda opominutím, zanedbáním, přehlédnutím, nebo úmyslně, záměrně, ještě před tím, než je schopen pohnout se kupředu. Pravdou je, že Obamova administrativa bude trávit daleko více času odvoláváním, anulováním, ne-činností než činností. Musí vymazat stovky Bushových „parafovaných dokumentů“ kteými se pokusil obejít zákony, které ale prošly Kongresem; opravit vztahy s mnoha našimi spojenci ve světě a vytvořit základnu pro alespoň komunikační platformu i s našimi  nepřáteli; obnovit aktivity navržené k ochraně prostředí; uzavřít Guantanamo a snad ukončit i další programy, kterých si ani nejsme vědomi, atd. Obama bude revidovat a opravovat. Není to právě to, kde je naše země právě teď?

Merkur je ´Cazimi´ – v tradiční astrologii, když planeta je v rozmezí 17 minut od Slunce je to uvažováno jako být ´Cazimi´. Orbis Slunce/Merkur v Inauguračním horoskopu je jen 6 minut. ´Cazimi´ znamená v „srdci Slunce“ a je kde planeta, v tomto případě Merkur, je tím posílený. Deborah Houlding to nazývá „stav solárně posílené brilance, kde 2 planety jsou spojeny, aby konaly jako jediná“. Takže podřadná, méněcenná konjunkce , kterou jsem popsal v minulém textu (pozn.ZK: viz Spálený Merkur – to je to příliš blízko Slunce, kromě oněch pár minut), která se udála právě před Inaugurací, pojednává o mentální brilanci, otevřenosti novým ideám, stejně dobře jako o úžasně kritickém oku pro vymýcení zastaralých postupů a filozofií minulosti.

3.         Luna Void-of-Course (VOC) – mnoho astrologů požadovalo tradiční interpretaci tohoto fenoménu. Je to definováno jako doba, kdy již Měsíc dokončil všechny aspekty k jiným planetám v určitém znamení, před vstupem do znamení dalšího. V mých třídách jsem po studentech požadoval vyzkoušení teorie Luny VOC – jakoby to znamenalo, že se „nic nestane“. A nyní máme mnoho příkladů této teorie, která je daleko jednodušší. To není o interpretaci, ale výklady jsou špatné nebo neúplné.

Jedna studentka to nazvala „magickým časem“. Užívá tento popis jako vysvětlení, že má často vhledy, jako nikdy jindy. Její mysl a srdce byly otevřenější k serióznímu přemýšlení o nových idejích a výhledech. Také popsala, že konverzace s lidmi se v té době zdála otevřenější a živější. Bylo to, jakoby se toho mnoho nedělo, a že lidé hovořili s menší vlastní kontrolou (cenzurou) a zábranami.

Jeff Jawer z StarIQ (pravděp. něco jako naše Menza, lidi s vysokým IQ) píše, že Luna VOC je „čas svobody, kdy můžeme jít za limity formované v minulosti, a tvořit nové modely „kým můžeme být“. Tato velmi uvolňující interpretace dovoluje využít tento čas co je jaksi „mimo“. Dále se vyjádřil, že mnoho z tradičních pojetí je jen „zakořenělostí před-moderní determinisrické astrologie, která podceňuje sílu lidské představivosti a vůle“. Mně Luna VOC naznačuje, že „čas“ sám je pozastaven umožňujíc nám vzít v úvahu myšlenky, kterým by nebyla dána důvěra v jinou dobu.

Potřebujeme právě teď otevřené myšlení k novým modelům, které budou založeny na opravdu nových přístupech. Není to právě to, kde je naše země právě teď?

V mém pohledu jsou 3 faktory (které jsou obvykle viděny jako negativní), jednoduše zrcadly, jak na tom právě jsme. Nemohu říci, že to znamená, že vláda bude úspěšná, ale dává to reálnou šanci ke konání toho, co je potřebné. Tolik toho má být předvedeno v příštích 4 letech!

Jaká jsou působení v horoskopu Obamovy Inaugurace

Je úžasné, že konjunkce Slunce/Merkur, která dává mentální brilanci, je přesně v konjunkci s Obamovým Jupiterem. Jupiter v horoskopu je také v konjunkci s jeho natálním Jupiterem. To způsobuje, že je Obama pravým advokátem naděje a možností pro USA a Svět. On může vidět, že těžké časy otvírají lidem vhled do idejí, které již měly být v jiných časech zavrhnuty. Je to správný čas, kdy se změny stávají možnými. Ačkoli má Obama nativní konjunkci Jupiter/Saturn. On není právě idealista vzdušných zámků. Je silně zaměřen na praktičnost, na přístupy řešící problémy a strategie. Přestože se může stát osobně frustrovaným, že nemůže dosáhnout některých svých progresivnějších postupů a reforem, bude vědět, že nelze udělat víc v tomto čase, kdy jsou lidé zadlužení osobně i „na hlavu“ tohoto státu víc než lze vůbec pochopit.

Opozice mezi Saturnem a Uranem, na kterou jsem se zaměřil v mnoha „novinkách“, je velmi silná v Inauguračním horoskopu. Jsme ve velmi těžkých časech. Naše struktury budou i nadále silně otřásány. Prezident je tím nahoře, v koho budou mít lidé důvěru. Může zachovávat celistvost, jednotu, poctivost, čestnost – toho je Lev schopen, i když jeho líbánky (počáteční euforie) nutně skončí; může se stát bleskosvodem nadějí, že může pomoci národu přinést východisko z obtížných časů, kterým čelíme.

Prosím promiňte tento mnohem delší než běžný článek, ale myslel jsem, že tento den si žádá  zvláštní pozornost.

Děkuji spoustě lidí, kteří mi psali, dělajíce úžasné poznámky a návrhy, a za laskavost svých slov.

Vše dobré,

Váš, Jim Sher
http://www.sherastrology.com

(překlad: Ing.Zuzana Křivohlávková)

((Pozn. ZK: Vyhrabala jsem Obamova rodná data, Sher je neuvádí, ani nezobrazuje žádné horoskopy. Obama se narodil 4/8/1961, Honolulu, Hawai, 7:24 PM HST. Početla jsem si hodně českých astrologických komentářů; nejsou schopni se na ničem shodnout – takže je vše v normálu. Nicméně je to dost komplikované, stejně jako tenhle text, je to spíš jen pro ty, co o astrologii vědí hodně. Ale přesto posílám.

Klasicky ještě můj komentář: Sher to má dost ovlivněné fanděním a obdivem k Obamovi, a pak je v  tom zase typicky americké „dokážeme cokoli“. Což má se mnou podobnost – ascendent ve Střelci. Takže vím co je Pluto tranzit 1. domem; Amerika i Pluto mají ještě pěkných pár let před sebou, aby je to dokopalo (doslova) k pokoře k čemusi… A taky jsou věčnými optimisty – že již jsme určitě u dna. Nejsme!!! Pokaždé, když mě to napadalo, propadla jsem se zase hlouběji. A pořád tam nebylo nic pevného, aby se dalo odrazit. Je nutné dostat ze VŠECH skrýší kostlivce, do poslední kostičky. A v onom 8. domě (těch kostlivců, věcí tabu, magie apod.) má USA Slunce a retrogr. Merkura. Takže už jejich vlastní existenci (Sl) budou muset převyprávět (MerRx), napravit omyly… Mají na těch příštích 15 let (kdy bude Pluto prověřovat struktury a formy) co dělat – pokud ještě bude kdo. „Nezastaví-li se Země“. (viz film)

A ještě něco – rozdíl v pojetí události Američanem a Čechem. Oni tu Inauguraci mají jako emoční záležitost, vymykající se racionalitě; Čech by to pojal racionálně, jako druh smlouvy. Taky si neumím představit Čecha, přísahajícího na svou vlajku s rukou na srdci a s radostí že se stal součástí národa – když jsme tady přece doma. Američan se prohlašuje za součást národa a to jsou mixem všech možných přistěhovalých. A dokážou Jupitersky cokoli, Čech zase cokoli ožulí a ještě mu za to zatleskají – Hermes/Merkur! ))

Komentáře

Comment od personalised cards
Time 1. 12. 2011 at 22.59

Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing. Do you have any suggestions for beginner blog writers? I’d certainly appreciate it.

Comment od best bodybuilding supplements
Time 2. 12. 2011 at 0.13

Amazing blog! Do you have any recommendations for aspiring writers? I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything. Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m completely confused .. Any tips? Thanks!

Comment od chicken coop
Time 8. 12. 2011 at 22.29

Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is valuable and everything. Nevertheless just imagine if you added some great pictures or videos to give your posts more, „pop“! Your content is excellent but with pics and videos, this blog could undeniably be one of the very best in its field. Excellent blog!

Napište komentář