Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Spálený Merkur (konjunkce Slunce/Merkur)

19/1/09

Podstata odhalení tohoto retrográdního Merkura

Nacházíme se v jednom z nejzajímavějších cyklů, které jsem dosud zažil. Spousty dějů stále pokračují a každý z nich je specifický. Kromě toho je (americká) národní pozornost naplno soustředěna na úterní Inauguraci. Myslí na to snad každý a jsou v tom velké naděje a očekávání. V příštích „novinkách“ prozkoumám horoskop Inaugurace.

Nejdůležitějším momentem každého retrográdního cyklu je střední bod 21denní periody. To je tehdy, když je Slunce v konjunkci s retrográdním Merkurem; říká se, že je „spálený. Nastane to v úterý 20.ledna v 17 hod. SEČ, asi tak hodinu před Obamovou inaugurací. Před touto událostí je končící 4měsíční Merkurský cyklus neuvěřitelně závažný. Je zde enormní tlak k činnosti, završit vše co je dosud nedokončené, a tak se často cítíme popoháněni, v tlaku a frustrováni požadavky na tempo. Pozoruji to léta, jelikož většina astrologů popisuje retrográdního Merkura jako čas pro relaxaci, zvažování, a je-li to možné, stažení se k reflexi. Ale od doby co jsem začal učit a požadoval po studentech, aby mi vyprávěli co se jim dělo v této době, naučil jsem se, že ačkoli si lidé obvykle přejí, aby mohli relaxovat a udělat si čas pro sebe, není to obvykle docela to, jak to dopadne. /*2/

Příčinou toho je naléhavost na ukončení starého cyklu, protože intuitivně víme, že se chystá vynořit cosi nového. Často přirovnávám tento moment k osetí novým „semínkem-myšlenkou“. Je to zrození nové myšlenkové formy, která se může objevit jako nový cyklus pokroku. Merkur je stále ještě retrográdní, takže trvá potřeba věci pře-myslet. Klíčovou myšlenkou k zapamatování je, že retrodrádní Merkur poskytuje šance opravit omyly, chyby a věci, které byly v minulosti opomenuty. Dokonce nová „semenná idea“ pravděpodobně prochází proměnami ještě před tím, než se může prosadit.

Jako dobrý příklad tohoto může být z poslední Merkurovy retrográdní periody – kdy US Kongres, v obrovském spěchu, uzákonil 750miliard$ jako program státní pomoci. Bylo to dost promyšleno? Ano, řešili jsme to znova a jinak když Bill/dosavadní program skoro končí, takže chce dotáhnout to, co za minulého Billa/programu bylo propásnuto./*1/ (Zajímavé je, že již většina požadavků tohoto Billa byla odsouhlasena Kongresem a novou administrativou, tedy před Obamovým nástupem do funkce. To je historické.)

Záměrem je opravit, co bylo promeškáno v předchozím programu. Skutečnost, že se to děje za jiné – další Merkurovy retrogradity svědčí o tom, že tento program bude také potřebovat přehodnocení. Je docela možné, že tento spálený Merkur bude mít za následek nějaké nové ideje, které budou navržené na poslední chvíli před Billovým konečným odchodem.

Nadcházející zatmění Slunce

Jiná důležitá situace nastane v pondělí 26.ledna v 8:55am SEČ, kdy bude zatmění Slunce na 6st. Vodnáře /*4/. To se děje každých 6 měsíců. Napíšu vám o tom více, jelikož budeme zablokováni; ale je dobré vědět, že obecně zatmění představuje „netečnost, ochablost, bezvládnost útočníka“. Život prochází jistými okamžiky a pak zatmění toto vše může změnit, protože vytvoří novou formu. Jak je člověk ovlivněn těmito pololetními možnostmi závisí velkou měrou na tom, kde se tato událost odehrává v osobním radixu. Kdysi byla zatmění považována za negativní jev, ale nyní, když máme schopnost vědomě reagovat na to, co se nám stane, a dělat pak podle toho dobrá rozhodnutí, mohou zatmění mít jistě pozitivní výsledky. Ale více o tom jž brzy…

Doufám, že váš čas retrográdního Merkura probíhá dobře.

Vše dobré,

Váš Jim Sher

http://www.sherastrology.com

(Překlad: Ing.Zuzana Křivohlávková)((Pozn. překl.:

/*1/ Bill = program!!! – trochu slovní hříčka v jednom odstavci

/*2/ typická Americká hybris – žádný klid, reflexe, ale můžou cokoli! Chtěla bych vědět, co oni studenti budou jako životní reflexi vyprávět za cca 20 – 30 let – bude-li ještě kdo…

/3/ Jakákoli konjunkce souvisí s „temnou fází“, kdy se vše odehrává v tichosti, v temnotě, lůně… Vyjeví se to až po nějakém čase, něco jako Luna po Novoluní – tam je to onen 3. den po. Onen čas přesné konjunkce + a – cca ½ až 1 hodina se doporučuje zklidnit, meditovat, nechat vše plynout. Jen tak z toho můžete mít osobní užitek. Ne si „informace“ (jde o Merkura) vynucovat, ale dovolit jim se předvést. A kdy – nechat to na nich, jistě to bude v pravý čas.

/*4/ Ve stř. Evropě nebude toto zatmění vidět.

časy upraveny pro stř. Evropu!))

Napište komentář