Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Křišťál pro feng-šuej – harmonizace vašeho bydlení

Feng šuej křišťálPřesenuli jsme pro vás tento starší článek o křišťálech pro feng-šuej, který byl hluboko v nitru serveru, do časopisu, kde bude snadno k nalezení.

Swarowskiho křišťály

nejsou jen kousky dokonale a přesně vybroušeného skla, ale hlavně nástroje pro harmonizaci pracovních a obytných prostor. Křišťály pro feng-šuej jemně harmonizují energii místností a prokazatelně stimulují aktivní složky energií člověka, které jsou pro spokojený a tvůrčí život doma i v zaměstnání rozhodující.

Označení křišťál by mohlo být zavádějící, jedná se o kvalitní křišťílové sklo, pro které se vžilo označení křišťál pro feng-šuej. Výrobců je v dnešní době již celá řada. Výrobky Swarovského jsou ve špičkové kvalitě a prémiová sada má laserem vytvořený punc.

Zavěšením křišťálu do okna projasníte a prosvětlíte i tu nejsmutnější a nejtemnější místnost, která jakoby začne dýchat.


Jak křišťál působí?

 • Křišťály evokují pocity tepla a jsou posly světla, zvláště pro děti. Mnozí lidé věří, že právě dokonalé vybroušení křišťálů jim pomáhá zintenzívnit a zpřesnit myšlení a uvažování.
 • Křišťály zavěšené v okně ložnice pomáhají zlepšit a zkvalitnit vztahy s partnerem či partnerkou.
 • Podle teorie feng-šuej se zvláště velkými okny ztrácí energie místností – ty pak většina návštěvníků považuje za stresující a nemůže v nich klidně odpočívat. V horších případech jsou okna proti dveřím – z takových pak energie uniká ještě rychleji. Kromě pokojových květin před okny a zavěšených zvonkoher je proto vhodné doplnit místnosti křišťálem, který pomůže energie stabilizovat.
 • Křišťály pomohou stabilizovat jinak mrtvá zákoutí či temné rohy místností.
  Křišťály jsou velmi vhodné do dlouhých chodeb, které stresují; takovému prostoru pomůže zavěšení křišťálu doprostřed chodby.
 • Zklidňující účinek lze pozorovat nejen na lidech a zvířatech, ale i na rostlinách, které rostou rychleji a jsou zdravější.

Literatura a informace o  feng-šuej

 • Knihy o feng-šuej
 • Časpisy (Baraka a Dotek) v nichž byly články o feng-šuej, dnes k mání již jen v antikvariátech.
 • Stránky o feng-šuej Kronovetrové na Štěstíčku
 • Dnes již mnoho dalších serverů na internetu

Jaký tvar křišťálu zvolit?

 • Kulaté a měkké tvary vyzařují ženskou energii, zatímco tvary podlouhlé jsou považovány za prvky mužské. Ideálním případem je jejich vzájemná rovnováha.
 • Kulaté křišťály jsou vzláště vhodné pro umístění do středu místností nebo domu.
 • Typy křišťálů, možnost zakoupení

 

 pro zvětšený obrázek klikněte na obrázek

 

Kam křišťál umístit?

 • Nejatraktivněji působí křišťály zavěšené do oken vedoucích na jih nebo na západ. Jednak vždy upoutají hrou barev spektrálních složek světla, které se v nich láme, jednak chrání místnost před přílišnými dávkami energie.
 • Křišťál umístěný do středu místnosti by se neměl kývat, aby tak zaručil optimální stabilitu domu. Neumisťujte však křišťál přímo nad místo, kde se často zdržujete!

Jak křišťál udržovat?

 • Křišťály by měly být vždy čisté, nepoškrábané a zbavené prachu, proto je pravidelně čistěte, otírejte prach a případné otisky prstů. Pokud je křišťál příliš špinavý, lze ho umýt ve vlažné vodě s obvyklým čistícím přípravkem.

Jak poznám, že to není obyčejné sklo?

 • Obyčejné sklo není schopné rozkládat světlo. V tomto případě by křišťál neházel duhová prasátka tak, jak to normálně při přímém slunečním svitu dělá.

 

Napište komentář