přihlásit / registrovat

stesticko-main-banner
sichman-miroslav-tajemstvi-duse

Tajemství duše - cesta do hlubin duše studenta

Šyamananda dás - M . Šichman

Přednáška
25.02.2015 - Wednesday 18:00 - 20:00

   Cyklus přednášek. Provedeme si pečlivou analýzu / anatomie/ jemného těla, které zakrývá duši, její čisté duch. vědomí, pěti úrovněmi mat. existence. Pak si povíme jak fungují části jemného těla/ mysl, inteligence a falešné ego/ a jak tyto jemné, materiální energie ovládají duši, i když se to tak na první pohled nejeví a jak a čím se osvobodit od vlivu mat. přírody. Jak vyčistit srdce ode všeho, co tam nepatří. Jinak budeme jako zaprášené zrcadlo, či oheň zakrytý kouřem a naše duchovní příroda nám zůstane ukryta, zahalena. Nejdůležitějším elementem, s kterým budeme pracovat je naše mysl. Do cyklu je možné vstoupit kdykoli. Na přednášce bude k dispozici ochutnávka obilné kávy a vegetariánských dobrot.

A co nás čeká v semináři? Co nám přinese?

Pozor, nebude to kurz, odkud za pár hodin odejdete s diplomem seberealizované duše. Je to běh na dlouhou trať.Nebo spíše indiánský běh. Chvíli poběžíme, chvíli půjdeme. Chvílemi se zastavíme a zrevidujeme, kde jsme. Ohlédneme se za námi ale i kolem sebe, ale míříme stále vpřed. A když někdo upadne, pomůžeme mu vstát.

Cesta k sobě samému, k duši není snadná. Jsou zde nástrahy, překážky, ale také testy.


 

A vybavení?


 

1/ Upřímnost 2/ Odvaha 3/ Nadšení 4/ Trpělivost a pokora 5/Ohleduplnost

6/ Píle, vůle a úsilí 7/Dychtivost vědět 8 / Vytrvalost

/pokud myslíte, že toto vybavení nemáte, nebojte, máte, ale spí, a navíc,když jde o život, učíme se rychle. A o život skutečně jde. Náš vlastní/. Upřímnost a vážnost si probereme zvlášť, protože jsou esenciální na cestě životem.


 

A metoda?

Existují různé druhy debat z nich je nejlepší a nejserioznější ta, že se lidé setkávají, aby obohatili jeden druhého o své zkušenosti a poznání ze své perspektivy a nikdo nikoho nenutí k závěru. Jako na hostině : prosím, vezměte si kolik je libo.

Pravda a pravé poznání by se měly předkládat tak aby nezabíjely, ale povznášely.

I když někdy, jako u zubaře či chirurga, to může chvíli bolet. Určité věci, týkající se nás, mohou být hůře stravitelné. Mysl a ego, než se vyčistí, občas zlobí.

Ale jdeme se učit. Jean Jack Russoa se k seberealizaci vyjádřil takto: až všechny masky spadnou, zjistíš jaký člověk jsi doopravdy.


 

A náplň a témata?

Hlavním tématem semináře, ale i mimo seminář jsme my sami.

Provedeme si pečlivou analýzu / anatomie/ jemného těla, které zakrývá duši, její čisté duch. vědomí, pěti úrovněmi mat. existence. Pak si povíme jak fungují části jemného těla/ mysl, inteligence a falešné ego/ a jak tyto jemné, materiální energie ovládají duši, i když se to tak na první pohled nejeví a jak a čím se osvobodit od vlivu mat. přírody. Jak vyčistit srdce ode všeho, co tam nepatří. Jinak budeme jako zaprášené zrcadlo, či oheň zakrytý kouřem a naše duchovní příroda nám zůstane ukryta, zahalena.

Nejdůležitějším elementem, s kterým budeme pracovat je naše mysl. Neovládnutá mysl je největší nepřítel, ovládnutá přítel. Proč? Protože stav mysli je to co rozhoduje nejen o našem dalším zrození, ale činí nám i největší potíže.Víme všichni velmi dobře co to je být mentální, neboli mít “debku”

Tak jako vítr přenáší různé druhy vůní, stejně tak mysl přenáší a je ovlivněná různými dojmy, vlivy, vibracemi, prostředím, společností, poznáním, zážitky.

Také se budeme učit o vnitřních nepřátelích, kteří nám sužují život, aniž si to kolikrát uvědomujeme. S tím je díky Bohu možné leccos dělat.

A zajisté se budeme hlavně zabývat duší. Jejími vlastnostmi, povahou a protože je velmi jemná, a nelze ji jen tak snadno vidět, vysvětlíme si , jak poznáme její symptomy. Vzhledem k tomu, že duše je svou povahou vyšší ,duchovní energie, má nejen možnost ovládat a mít pod kontrolou jemné tělo pomocí transcendentálního poznání,může být také osvobozena ze zajetí materiální přírody. Budeme se tedy učit společně toto vše pozorovat, identifikovat, ale také za domácí úkol i v běžném životě ./u sebe a ostatních kolem sebe/. Při dalších setkáních si vše hezky povyprávíme.


 

Čeká Vás tak mnoho příběhů pro lepší porozumění a ilustraci a vždy Vám přivezu něco dobrého ochutnat, také na posílení duše.

Čeká nás také společné zpívání manter, neboli mantra jóga, jedna z nejúčinějších metod současného věku pro osvobození.Možností, jak probudit spící ,vnitřní život duše. Dozvíte se o mantrách jak se správně předávají, zpívají různými způsoby a několik tajemství, v této oblasti poněkud zahalené.


 

Jedná se o pracovní seminář a základním elementem úspěchu je naše upřímnost a vážnost.


 

Výsledek by měl být minimálně ten,že se lépe vyznáme sami v sobě, odkud přichází jaké vjemy, jak s tím vším zacházet, převážně v běžném životě.

Největší přínos by ale měl být v řešení vztahů.Všichni často mluvíme o tom, že vázne komunikace, nekomunikujeme správně, nebo vůbec.dnes je skutečný význam tohoto slova, nebo spíše činnosti zcela jiný.Například verbální kom. e-mail, telefon, dříve ještě psané dopisy ručně. Možná ještě mentální .V latinském jazyce ovšem znamená comunicate-lásky plné souznění duší s Nejvyšší duší.

V našem těle, společně s duší, sídlí ještě Nejvyšší duše, Paramátmá. /Známe jako svědomí, vnitřní hlas, duch svatý,ap./ Nemáme-li vyřešen tento základní vztah, zůstáváme zmateným kolečkem v hodinách světa a prostě nám to skřípe a nevíme, zda doleva, či doprava se točiti máme.A v srdci zůstává prázdnota.

Zahodíme- li po našich setkáních tašku hned za dveřmi do kouta, budou z nás možná moudří seminaristé v této oblasti, nikoliv však realizované duše..

Přesto všechno ale, jak říká bengálské přísloví : koně můžeš přivést k řece, pít ale musí sám

Jedna moje přítelkyně křesťanka Jana, mi řekla svou realizaci : duchovní život je jako tanec mezi vejci

Těším se na Vás Šyamananda dás / M . Šichman

Email: syama@centrum.cz, tel: 602705901

 

Všechny Vás srdečně zdravím. Všechny upřímné duše, které to myslí se sebou, se životem a se vším co k tomu náleží, vážně.

Pokud bych se měl představit, tak jméno mé fyzické schránky, je Miroslav Šichman a jméno vtělené bytosti, která v něm přebývá - Šyamananda dás.

Setkáváme-li se s někým, koho neznáme, většinou se dotazujeme, téměř stejně, jako se ptáme na smysl své existence. Kdo jsi? Odkud jsi přišel? Proč jsi tady, co tě sem přivedlo? A jaký vedeš život? A jaký máš životní cíl? Něco o sobě řeknu v duchu těchto otázek, ale spíše bych řekl stručně o své cestě životem,čím se zabývám a jak to vše začalo, protože to je podstatné.

V žádném případě nejsem žádný nový guru, mistr, učitel, spasitel,nová inkarnace či avatár a ani nepřináším nic, co byste možná nevěděli, či aspoň netušili, i když je to někdy těžké vyjádřit. Duše, správněji vtělená duch. bytost je svou podstatou dokonalá, plná poznání, štěstí a věčná. A význam slova poznání ve starých jazycích světa je zevnitř ven. A učitel / prvním je zajisté rodič/pomáhá svěřené osobě, porozumět její vlastí povaze či přírodě- jak duchovní, tak materiální. Mnoho neznámého, nepoznaného a tajemného v nás spí, či je zahaleno. Proto přicházím abychom si pomohli navzájem tato tajemství odkrýt.

A možná, že mám i něco co přinese na Váš život trochu jinou perspektivu- pro rozšíření obzoru.

Proč zde nejsem nový? Možná jsme se setkali na malých či větších indických festivalech- Odkaz starověké védské kultury dnešku- zde v Plzni či našem západním kraji, které jsem pořádal od revoluce nebo přednáškách podobného charakteru.Možná jsme se setkali na esoterických festivalech, kde jsme pro Vás vařili duchovní jídlo, pod logem Jagannáth jídlo pro život a nebo ponejvíce posledních šest let zde v Plzni a okolí-na trzích a podobně, kde jsem byl s veget. specialitami. Mohli jsme se také už setkat mnohem dříve,na posledních Portách u Pepy Nose, kde jsme zpívali mantry a rozdávali duch.veget. jídlo. Možná jsme se prostě potkali jen tak. A s těmi kterými jsem se ještě nesetkal, se tak možná stane, máme-li se sejít a máme-li si co říci, když přijdete.Psával jsem také do reg. novin články na pokračování-Reinkarnace a světová náboženství, Vegetariánství a světová náboženství a Moje cesta do Indie za poznáním.

Já nevím jak vy, ale mé největší bohatství, je setkávání s upřímnými lidmi, které zajímají vyšší hodnoty života a snaha jich dosíci.Jinak jsem žil značnou část svého života v Mar. Lázních a pak ještě, dokonce dosti dlouho v nádherném místě slavkovského lesa, Lazy u Kynžvartu - 900 m vysoko /Německy dříve Ober Perlsberg, neboli po našem Perla na horách/. Šli jsme tam ze ženou, protože jsme chtěli mít k Bohu a Pravdě blíž a dál od nechtěné společnosti a jejího vlivu. Chtěli jsme najít sami sebe. Mít na to čas, možnosti a vhodné prostředí.A ono to vyšlo. Stalo se mnohé, překvapivé. Vytvořil jsem ze svého domu Centrum védské kultury, odkud jsme šířili osvětu, programy na školách, ale i veřejné, vychovávali studenty, pořádali nedělní , vegetariánské hostiny lásky, se zpíváním manter,pomáhali lidem najít sebe sama a jak v životě žít vyšší hodnoty.Ne jen na ně věřit,či se zajímat.A také kurzy vaření. Možná, že jste tam také někdo byl. To trvalo 22 let.Přicházelo mnoho lidí, ale dnes je stále méně času, doba každého prohání, až člověk neví kudy kam a co dřív, takže jsem centrum ukončil.Mnohým návštěvníkům to prostě čas a situace nedovolovaly, a tak jich ubývalo.Navíc se lidé změnili, vyžadují spíše individuální, osobní péči, či pomoc.Konec konců je seberealizace ,přece jenom soukromá, intimní věc.Také jsme se po 24 letech rozešli se ženou. Chtěla do světa a já chtěl zůstat tady.Pak jsem byl pár let průvodcem, abych využil jazyky a také nemusel tolik do světa za lidmi a kulturami, když lidé ze světa přicházejí sami. Bylo to jistě méně nákladné.

Předtím jsem byl také ve světě na zkušenou a za poznáním a sbírat zkušenosti jak žijí lidé jinde, jaké mají vztahy, hodnoty, protože mi tu mnoho věcí chybělo a stále ještě chybí. Přece jenom jsme byli dosti porobeni a omezeni, především zlomeni, jako osobnosti, takže to ještě nějakou dobu potrvá, než bude situace lepší, než se narovnáme a získáme potřebnou sebedůvěru /nikoliv ovšem falešnou/ a vnitřní sílu a budeme zde mít dostatek osobností, s pevným, čistým a upřímným charakterem.Pomalu, ale velmi pomalu se situace zlepšuje. A našim setkáváním tomu můžeme, každý za sebe, napomoci.

Nejvíce času jsem ovšem strávil v Indii, na svatých místech, kde jsem také měl to nesmírné štěstí a čest, také studovat, pod vedením duch mistrů a svatých osob, důvěrné části, neboli esenci védského poznání, pro duchovní povznesení člověka a lidstva jako celku, bez ohledu na pohlaví, postavení, kastu, rasu atd./Nepleťme si ovšem Védy a tzv. Hinduismus-to je zcela moderní pojem a má pramálo společného s původní kulturou tohoto světa/. Jsou to spíše chabé pozůstatky védské kultury.Asi tak jako u nás jsou chabé zbytky naší vlastní kultury . Ještě malá poznámka k Védam. Není to náboženství, či lokální učení, či filozofie. Védy= věda- o seberealizaci, harmonii těla, ducha s vesmírným či božím řádem. Védy učí principy a pravidla a vše má své místo.Učí různé procesy seberealizace/ jógy/ podle úrovně zralosti adepta, ale také doby, v jaké se populace nachází.Ale také mnohem více, dosti známá je zajisté ájurvéda, ale to je pár kapiček, které známe. Védy jsou nejstarší a nejbohatší kulturní, filozofické, náboženské, ale také technické, společenské, sociální ap. dědictví na světě. Védy jsou transcen-dentální, nadčasové.Obsahují asi 12 miliónů veršů v sanskrtském jazyce. Předávají se a jsou také ochráněny systémem čtyř škol /parampará/ .To znamená s učitele na žáka a nikdo nemůže přidávat, ubírat, či měnit významy, jinak je poznání znehodnocené a nemá účinek. Já osobně patřím k jedné z těchto škol a musel jsem se nejdříve kvalifikovat a dostatečně očistit a bych mohl dostat bráhmanské zasvěcení. Tedy oprávnění studovat Védy, povinnost podle nich žít, dle mých kapacit a možností a předávat poselství dále. Ale o tom si blíže povíme až se sejdeme.

A co mě do Indie dovedlo? A jak to začalo?

Je to velmi, velmi dávno. Byl jsem ještě dítko, školou povinné a pranic se mi nelíbilo, co jsem kolem sebe viděl, co jsem musel prožívat, co se mnou dělali, jak mě lámali, abych byl jiný, než jsem byl svou povahou a přírodou, vnucovali mi spoustu věcí, které mi nic neříkaly, chtěli abych žil podle jejich představ a nezajímalo je, co chci já, co cítím, po čem toužím a kdo vůbec jsem. A na to, na co jsem se ptal, a ptal jsem se neustále, neboť jsem chtěl vědět, o čem je život doopravdy, ne to panoptikum, ta fraška kolem a za tím prázdnota ducha. Ale- nebylo odpovědi. A nebo přišel výsměch .Smysl života. Taková blbost. Život nemá žádný smysl.A končilo to obvykle : nevyptávej se pořád na takové hlouposti, to stejně nikdo neví a běž raději dělat něco užitečného.Naštěstí bylo možné téměř vždy, díky Bohu, najít odpověď a pomoc v knihách/ty přímo zbožňuji/ nebo také v písních a pár lidí osud také poslal, kteří mířili také za hranice všednosti. Na co jsem se ptal a co jsem hledal už v tehdy šíleném světě? To samé co vy: SEBE! LÁSKU! PRAVDU! BOHA! Tedy vyšší smysl a podstatu života, naplnění. Měl jsem touhu po skutečném životě, plném lásky atd. Ne ubohém přežívání, lopotění se a pachtěním za pouhými vidinami, falešným pozlátkem, hromaděním majetku,životem plným pokrytectví a obelhávání sebe sama.Co mne ale drtilo nejvíce, že nás učili vážit si věcí, nábytků, aut, domů, nářadí, peněz a všeho hmotného, / nic proti tomu, je to důležité/ ale jak se v tom všem cítí člověk, vážit si člověka a života,zajímat se o něj, porozumět mu, bylo poslední, co většinu zajímalo. Naštěstí tady byla panenská příroda,/ pokud jste nenarazili na armádu/ a posvátné ohně a kytary a společný rebelský duch, a z toho se rodily písně plné naděje, lásky, touhy po pravdě a víře a hluboké úcty k životu a povznesení ducha.Co mi také pomáhalo přežít, byly sporty./gymnastika, volejbal, tenis,cvičení s hudbou a tancování, staral jsem se také jako trenér o různé oddíly/ Sport nebyl řešení, ale pomohl se udržet v dobré kondici .Pak přišla také jóga/ 1976/, posléze makrobiotika, akupunktura a akupresura,masáže i trochu bojového umění, psychotronika. Proti dnešku, bylo toto vše velmi okleštěné a cenzurované, aby neproklouzlo nic, co by pomohlo člověku prohlédnout. 1982 jsem začal s bhaktijógou. Ta ovšem byla underground. Ale i tak byly stejně naše snahy po jiných způsobech života, než byl ten předepsaný, sledované. I když jsme měli jednoduchou svatbu v kostele, tak byla sledovaná. Ale vše jsem přežil. I šíření zakázané literatury, či psaní nápisů a malým odbojům proti “ osvoboditelům “ 1968. Nakonec však mě život po mnohých studiích kultury, umění, filozofie,historie či náboženství, dovedl po revoluci do Indie, za hledáním sebe, lásky, pravdy a Boha. Přece jenom u nás nebylo v mnohém příliš jasno a byl tu chaos. Myslím duchovní a kulturní.. A pak především- neměli jsme v té době seriozní, realizované učitele a duchovní cesta bez duchovního mistra je nemožná. Konec konců je to věda, jako každá jiná. Já nevím, proč u nás na západě, si dost lidí myslí, že to zvládnou sami. Možná proto, že si vybrali jako mistra Karla Gotta, který zpívá : To musím zvládnout sám, vždyť na to sílu mám. No nevím. Zatím, to ještě nikdo nedokázal. Nejdůležitější změna ovšem nastala první návštěvou Indie.Protože jsem si odnesl, díky setkání se svatými osobami a mistry, v podstatě nejen to, co jsem hledal.Poznání a moudra, pro všechny potřebná, použitelná.A ještě mnohém mnohem víc, než bych si dokázal kdy představit./ Z toho možná chápete, že jsem “ kosmopolita”, že nemám rád ohrady a hranice, škatulky a kasty, nadřazenost jedněch nad druhými a manipulace a zneužívání slabých a vytváření ovcí či stád ze slabých či nevědomých, kteří se nemohou bránit/. Nyní jsem téměř 6 let obyvatel Doubravky.Mým záměrem je se o ty poklady, které jsem dostal, podělil s upřímnými zájemci.To, s čím mám osobní zkušenosti, že funguje u všech, včetně mě, a fungovalo dávno před námi, a bude vždy fungovat.Jde o to se naučit těchto odkazů minulosti využívat. Jako lidstvo, nic nového neobjevíme. Vše už tady bylo. Ještě bych asi dodal, že jsem 35 let vegetarián.

 

A nyní k semináři

Proč považuji za nejdůležitější z různých druhů poznání, či pohledů na život právě toto téma?


 

Poodhalíme-li trochu více falešný závoj, kterým se naše současná společnost zahaluje, zjistíme že převážná část lidské spol. je velmi velmi vážně nemocná. V podstatě v hlubokém úpadku. To jistě víte velmi dobře sami. Odborníci celého světa, zabývající se těmito problémy, hledající skutečné příčiny, či kořeny tohoto stavu, stejně jako moudří v minulosti. Označují definitivně tento stav, ke kterému vždy, čas po čase dochází: the crisis of identity- problém s osobností/ svou vlastní /.

A co na to Védy? Co radí hned první aforismus Véd? Atháto brahma jijňásá - lidský život je hlavně určený k hledání pravdy. A co říká druhý verš? Především pravdy o sobě samém. /kdo jsem, proč jsem tady, odkud jsem přišel, proč se mi dějí, většinou nepříjemné věci, proti mé vůli , otázky života smrti/

Jestli jsou naším hlavním problémem vztahy, jak se všeobecně říká ,tak jak mohu porozumět druhým, když neznám sám sebe? Když mám sám v sobě zmatek, sám v sobě se pořádně nevyznám? Budu druhým, byť bych je měl sebe raději ,vnucovat své způsoby, své pohledy,své názory, myslíce si že jsou nejlepší a zapomínaje, že je každý naprosto ojedinělá a vyjímatelná individualita, nemající sobě rovnou v a podobnou v celém stvoření.Proč? Protože podle sebe, soudím tebe.A protože nemám jasno v tom bodě, kdo jsem, jako další potíž nastane, že se budu ztotožňovat s různými rolemi, funkcemi- jsem otec či matka, syn či dcera, ředitel či vrátný, manžel manželka. Ale já přeci nejsem tato role, funkce. Já jsem osoba, která tyto funkce či role vykonává. A jestli se nám komukoliv ,děje cokoliv, co nás nečiní šťastné radostné a spokojené, nejsou ty problémy venku. V druhých. V okolí, či situacích. Je to ve mně. Tam jsou ti praví nepřátelé. A když je nerozpoznám a nevyženu, tak zničí oni mě. A jak vypadá zničený člověk,sami dobře víte.Nechci tím být negativní a vidět vše černě. Zajisté je velmi mnoho těch, kteří se snaží, minimálně za sebe něco pro zlepšení dělat. A také přichází na svět stále více a více velmi povznesených bytostí.

Západní společnost tedy má problém v nereálném pohledu na život a na svět a tím i v hodnotách a způsobu života. Jsou zde prostě programy, které učí, že štěstí máme hledat venku mimo sebe, ve získávání a vlastnění věcí,majetků, nemovitostí, honbou za postavením, ale i jídlem, omamnými látkami etc. Však víte sami.Problém je, že jsou to věci pomíjivé, a způsobují neustálý strach ze ztráty.Čím víc toho vlastním, tím větší strach ,jak vše udržet v chodu a neztratit. Končí to tím,že musím mít třeba armádu a každý mimo mě se stává potenciální nepřítel.Východní učení, ale i indiánské atd, vede člověka k hledání štěstí v sobě. Ne vně. To je bráno jako doplněk života.

Dost podstatný problém, který ze západního pohledu na svět vyplývá je, že není příliš jasno, co, nebo kdo skutečná osobnost, či osoba je. Ještě větším kořenem problémů lidstva je nevědomost. To je skutečné neštěstí. Díky nevědomosti trpíme, díky nevědomosti se dopouštíme chyb. Díky nevědomosti máme problémy a díky nevědomosti nežijeme přirozeně a je zde chaos.Přesto dnes existuje velmi mnoho perspektiv, zvláště u moderních, západních firem,ale především sociálních kruzích,filosofických i psychologických,i náboženských, kde pomáhají a nabádají člověka k seberealizaci.Po podrobném zkoumání ale zjistíme, že se jedná převážně o polovinu seberealizace Ono totiž je to většinou tak, že to, co je považováno za duši, je teprve jemná mysl nebo inteligence.Nad tím je ještě jemnější falešné ego a pak teprve nejjemnější část v těle je duše.

Seberealizace není pouze uskutečnění svých tužeb, přání, potlačených emocí,talentů, či dokonce pudů,neboli vlastností, schopností,či možností jemného, či hrubého těla. Je to především realizace vtělené, živé, věčné duchovní bytosti, plné poznání a štěstí, nebo také duše a jejích duchovních atributů. A to vlastně seberealizace je teprve začátek abecedy duch. života. Bez toho se dále nedostaneme. Vesmír můžeme přirovnat k velkému hodinovému stroji,kterým hýbe vesmírný čas a kde má každá částečka svou funkci a tím i hodnotu.Jestli nefunguje součástka jak má, kolečko se točí opačně, nebo se zastavuje, narušuje tím chod celého systému. Někdo to činí z nevědomosti, to je většina a někdo záměrně/ poručíme větru dešti/ .Z tohoto příkladu můžeme snadno porozumět důležitosti seberealizace.

Cena na místě 100/70 Kč

Přednáška
06.12.2022 - Tuesday Emoce, věda a Bachovy esence * František Jílek 18:15 - 20:15

Přednáška
07.12.2022 - Wednesday Přednášky o léčení duchovní cestou s Bruno Groeningem * 18:30 - 20:30

Přednáška
08.12.2022 - Thursday Řešíte svůj partnerský vztah? Nebo se svými dětmi? Trpíte strachem, nerozhodností a nevíte co s tím? * Petr Růžička 18:00 - 22:00

Přednáška
09.12.2022 - Friday Meditace "Napojení srdce na absolutní lásku" * Michal Kroulík 18:00 - 20:00

Přednáška
12.12.2022 - Monday Přednášky o léčení duchovní cestou s Bruno Groeningem pro mladou generaci * p. Blažek 18:30 - 20:30

Přednáška
14.12.2022 - Wednesday Řešíte svůj partnerský vztah? Nebo se svými dětmi? Trpíte strachem, nerozhodností a nevíte co s tím? * Petr Růžička 18:00 - 22:00

Přednáška
15.12.2022 - Thursday Přednášky o léčení duchovní cestou s Bruno Groeningem * Ludmila Kopecká 18:30 - 20:30

Přednáška
16.12.2022 - Friday Tantra a pomalé milování * 18:00 - 20:00

Přednáška
17.12.2022 - Saturday Přednášky o léčení duchovní cestou s Bruno Groeningem * p. Santl 18:30 - 20:30