Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Saturn je zase v opozici k Uranu – politické dění – Sher astro

6/2/09

Astrologie v akci

Zdravím vás všechny,

dosud jsem se nepřestal ohromovat tolika nepřebernými možnostmi astrologických odhalování. Dnes máme další příklad užití časových dispozic, ale ještě důležitější je to, co nám může říci o jejich významu, smyslu. K tomuto textu – Kongres stále ještě debatuje, zda schválit „stimulační balíčky“, nebo jak to právě teď nazývají, a výsledek je stále neznámý. Astrologicky – Saturn podruhé přechází v jeho zdlouhavé opozici k Uranu v 6:00am ve Washingtonu D.C. (5/2/09 v 12:10SEČ) . První přechod byl v den voleb (v listopadu), takže to, co se děje v Kongresu právě teď, je velice spojené s Obamovým zvolením.

Nejjednodušeji řečeno, toto období je ve znamení toho, že síly změn (Uran) jsou protichůdnými silám jejich setrvání (Saturn). Před pár týdny jsem slyšel v rozhovoru s Obamovým kancléřem Rahmem Emanuelem, že stimulační balíček již byl připraven ke schválení, a že mnoho republikánů vyjádřilo důležitost společného postupu obou politických stran. Co evidentně nevěděl bylo, že Saturn tehdy ještě neodhalil své zuby. Brzy poté Limbaugh a jiní začali postupovat proti návrhu zákona a také proti samotnému bipartismu. To pak následovalo i mnoho jiných, dokonce i ti kdo návrh původně iniciativně podporovali začali váhat a někteří jej naprosto zavrhují. Mezitím se tím Obamova administrativa zdála být naprosto překvapena, věřila ve strategii spolupráce, kterou Bushova administrativa nikdy neměla; hodlala pracovat a dokonce být za vstřícnost vděčná.

Saturn neměl nic takového. „Stranickost je dobrá“ se stalo refrénem konzervaticů a návrh byl pojednou a překvapivě v obrovském nebezpečí. Všechny úžasné politické dovednosti, které Obama předvedl během voleb, nebyly užity, protože se předpokládalo, že Kongres by pro to hlasoval. Nyní se vše mění. Obama v minulých několika dnech zesiloval útoky na opozici, nyní se síly změn (Uran) brání.  Nikdo neví, jak to dopadne, zdá se, že to vše bude záviset na tom, zda pár rozumných republikánských senátorů ze severozápadu rozhodne tak učinit. Uranský šok byl nyní projeven, a já pochybuji, že Obamova administrativa to bude považovat po určitý příští čas za jisté.

Nastává-li situace, kdy 2 planety se vzájemně aspektují vícekrát, jako v tomto případě, připomíná mi to trilogii Hvězdných válek. Jde o nevyhnutelný tlak kupředu silami jedné strany, zesilují svá rozhodnutí a zápasy, situace roste až do konečného řešení. Tento Saturnsko/Uranský příběh obsahuje 5 ság/legend spíše než jen tři, a my jsme teď právě teprve ve druhé.

V sázce je to, co se stane naší ekonomice, finančním institucím, všechno ovlivňuje nezaměstnanost a všechny druhy veřejných služeb. Pro mnoho lidí již jsme v ekonomické krizi. V Kalifornii je schodek rozpočtu tak velký, že peníze pro státní dluh krajům nejsou vypláceny s výsledkem, že tyto kraje tak zpětně peníze půjčují státu. Povídejte o ztraceně-ztracené situaci.

Můj osobní zájem o politiku není tak velký, jak se může zdát mým abonentům. Co jsem našel jako zajímavé a nápomocné, je vnímání mnohem větších etap politiky k dobrému správnému náhledu, jak astrologie pracuje na makroúrovni. Můžeme na tomto základě pak začít chápat, jak to může pro nás být funkční na mikroúrovni našich vlastních životů. Vnější zápasy viditelné v zrcadle světa jsou i bitvami v našich vlastních nitrech. Tam je přinejmenším teoreticky důležitý rozdíl. Jako jednotlivci můžeme objevit tyto protikladné síly jako v nás spolu-existující a místo jejich projektování navenek na svět ve formě konfliktu s nimi můžeme zacházet sami, jako s komplexními procesy, které jsou částí našeho vlastního charakteru, a pak začít s nimi pracovat a upustit od  jejich odvrhování od sebe ven na svět. To je nádherné definování slovy, které to často nazývají „evolucí“ nebo „transcendencí“. Dokážeme veškerou zažitou kulturu překročit? Nevím… Ale doopravdy vím, že jedinou cestou, aby se tak stalo, bude práce dostatečného kvanta jednotlivců s jejich vlastními vnitřními konfliktními silami, a to individuálními způsoby. Pochybnosti o vlastním vědomí jsou velmi skličující záležitostí.

Jako jednotlivci dovedeme cítit síly požadující po nás řinčení zbraněmi proti našim vlastním resistencím, které se teď nevyhnutelně hodlají nejen udržet, ale i dokonce ještě více rozzářit. Transformace se vždy pociťuje jako stav horší v iniciačních etapách, jelikož dosavadní materiál určený ke konfrontaci se právě začíná rozhýbávat kupředu. Může nás to i zdržovat ignorováním nebo odmítnutím něco vidět. Je to velký tranzit Saturn/opozice Uran, může nás posílit ke zpracování lecčeho, čemu jsme v minulosti vyhnuli. Proces odhalování všech těchto našich vnitřních potřeb je právě nyní mnohem silnější a důraznější, a pokud jsme otevřeni a připraveni k výzvě, mnohé může být odhaleno a vyjeveno, a vést nás do skutečných změn v nějaké oblasti našeho života.

Váš Jim Sher

http://www.sherastrology.com

(překlad: Ing.Zuzana Křivohlávková)

Napište komentář