Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Sher astro – dnešní úplněk a trochu víc k volbám v USA

Přinášíme vám další z astrologických informací a předpovědí z newsletteru Jima Shera, s laskavým svolením překladatele.

Úplněk (došlo 11/11/08)

Vítejte,
nebudu jediným, kdo tvrdí, že tyto volby byly jedněmi z nejzajímavějších a nejdůležitějších za celý život. Přinesly slzy, silné emoce úlevy i naděje pro některé, ale také vyvolaly opak u ostatních. Tak to vždy musí být. Moudrost čínských filozofů věděla, že velká intenzita na jedné straně něčeho automaticky přinese odpovídající intenzitu na té druhé. Prosím, podívejte se na tento článek z NY Timesů (pro ty, kdo umí anglicky) jako jeden z příkladů:
http://www.nytimes.com/2008/11/07/us/07guns.html?_r=1&oref=slogin

To není jediný příklad, který jsem viděl o náhlému vzestupu nakupování všech druhů zbraní. Reprezentuje to cosi, o čem se domnívám, že jsme už měli vzpomenout, zvlášť když svět vstoupí v r. 2010 do velmi obtížného období. Tyto volby jsou na pozadí přicházejících hlubokých a velmi vážných kulturních přesunů a obratů. Ekonomický boj, který už tady je, pokračuje a stává se náročnějším, ale to není vše. To, co přichází, je nové paradigma, které je nezbytné pro všechny vzájemně vztažené problémy této země a svět se s tím vyrovnává. Opozice Saturn-Uran už začala působit a nastane ještě 4x během příštích 2 let. A pak se i Pluto zapojí do energií našich planet.

To je důležité v mé úvaze, protože to znamená intenzivní odpor k budoucím změnám. Zatímco Obamova zvěst je o naději, ponejvíce o jednotě, shodě, souladu, o společném přístupu k obecnému, k veřejnému smyslu. Mnohé zprávy budou též obsahovat resentiment a obavy mnohých. Mnoho lidí vyjadřuje svůj strach z možné diktatury, přinášejí zvěsti o Obamových záměrech (jak věří) obrátit tuto zemi na socialismus a vládní zřízení.

To mi připomíná jednu ze zvláštností proběhlých voleb. Nejprve mnozí mysleli, že Obama representuje Uranskou stranu aspektové opozice (Sat/Ur) pro jeho téma o změně, zatímco McCain byl Saturnskou stranou s jeho zkušeností, věkem a moudrostí. Pak se to obrátilo, takže Obama byl vnímán jako kliďas, ten kdo může klidně stát uprostřed turblencí, ve kterých jsme (Saturn), a McCain byl jako nepředvídatelný, nekonformní individualista, který byl schopný dělat kdykoli nečekané věci (Uran). Jak zvláštní to obrátit, aby to bylo naopak. Je to typicky uranistické, vše se tvoří podle nejnečekanějšího scénáře.

Vždy jsem myslel, že je absurdní zkoušet předpovídat, co Uran udělá. Většinou myslíte, že tomu rozumíte, ale v reálu pak bude většinou zničeno to, co je nejrozumější. Uran je považován za vyšší oktávu Merkura a oba předsatvují archetypálního podvodníka, často se radujícího z toho, že dělá cokoli co nikdo nemůže předvídat.
Vím, že mnoha lidem se ulevilo, když Obama ve volbách zvítězil. Dle mého mínění je právě začátek období, které slibuje být samé překvapení a zklamání, jako díl něčeho většího, než co vůbec můžeme vidět, co se teď začíná vynořovat.

Příští, „dnešní“, úplněk
Příští úplněk nastane ve čtvrtek 13. listopadu v 7:18 SEČ. Obvykle s Úplňkem bývá očekávání, že přinese nějaké druhy kulminace, plnosti a světla. Že vynese věci na vrchol. Konkrétně, že vynese ven „sémě“ myšlenky nebo pomůže zrození toho co bylo počato v Novu, před 2 týdny. Ať jakkoli, tento Úplněk je odlišný, protože jak Slunce tak Luna jsou v kvadrátu na Neptuna. Neptun může být jako mlha, která nám brání v jasném vidění, takže musíme skrz ni navigovat opatrně a s důvěrou, bez
racionality. Může to být znepokojující uvažování, jelikož často cítíme velmi mnoho úzkosti, kdykoli je naše jasné vnímání rozrušené; můžeme se cítit zmateni a tyto pocity mohou tvořit sestupnou spirálu, která sama o sobě je frustrující. Když vytvořené předpoklady jsou najednou viděny jen jako pouhé domněnky nebo předmět víry, můžeme cítit deziluzi… To je ryzí Neptun v akci.

Když je Neptun aktivní, je řešením dovolit nechat věci náhodě, dít se samy. Také bychom měli prozkoumat, kde cítíme deziluzi a zjistit, co je podkladem pro tyto pocity. Toto zřeknutí se vlastní vůle nám umožňuje přístup k získání nových způsobů vědění, které nejsou závislé na našich fyzických smyslech, rozumu nebo na tom, co jsme mysleli a co znali, ale na něčem mnohem subtilnějším, jemnějším.

Tento mimořádný Úplněk je také aspektován třemi dalšími planetami (Jupiter, Saturn, a Uran) a tak je
6ti planetární konfigurace. Tyto další planety nám poskytnou přístup k práci na naší cestě skrz pochyby a nejistoty, jak zůstat co nejtišší a nejtrpělivější jak jen je to možné, a nechat Neptunský proces rozpouštění jemně nás měnit v někoho se schopností být citlivějším a vědomějším si novějších úrovní reality a způsobů vědění. Je to druh změn, k jakým chce přivést Neptun. Neptun není anti-logický, i když je někdy takto popisován. Pomáhá nám, abychom usilovali se jakkoli učit o hranicích logiky. Možná má logika své místo, ale opravdu není potřeba kontrolovat každý náš vhled nebo to, jak děláme svá rozhodnutí v běžném životě.

Jako vždy, bude mě zajímat, jak jste vy ovlivněni energiemi příštího týdne.

Děkuji,

Jim Sher
www.sherastrology.com
(překlad: Ing.Zuzana Křivohlávková)

PS: Včerejší měsíc, před finále úplňku, byl velmi zvláštní. Kolem 22 hodiny mne upozornila kamrádka na obravský kruh který se postupně rozšířil až cca na 20-ti násobek jeho velikosti. Ani já, ani ona, jsme nic podobného neviděli.

Napište komentář